×

تماس با ما

با سلام

حدود ۱۰ سال پیش بود که برای خرید یک کتاب دانشگاهی به یک کتابفروشی نزدیک محل زندگی خود رفتم ، به طور اتفاقی یک کتاب کوچک (کتاب جیبی) را دیدم که درمورد درامد و کسب وکار بود!

در ان زمان نه تنها اصلا این مدل کتاب ها را نمیخوندم بلکه کتاب های دانشگاه رو هم فقط شب امتحان مطالعه میکردم! علت این موضوع هم این بود که معتقد بودم کتاب های درسی فقط تیوری هست و در عمل هیچ کاربردی ندارند! اما در مقابل در دانشگاه کارهای عملی را به خوبی انجام میدادم با هدف اینکه بتونم از اونها به خوبی استفاده کنم.

 

بعد از کمی فکر کردن که آیا این کتاب رو بخرم یا نه تصمیم رو گرفتم و خریداری کردم. خوندن کتاب های جیبی زمانی بین ۱ ساعت الی ۱ روز نیاز دارد اما نه برای من که اصلا اهل مطالعه نبودم! تموم کردن این کتاب بیش از چند ماه برای من زمان برد زیرا خیلی وقت ها یادم میرفت اون رو بخونم خیلی وقت ها فکر میکردم فایده ای نداره و دراکثر مواقع با خوندن یک خط میگفتم کافی هست و من میتونم با این چند خط تغییر رو در زندگی خودم بوجود بیارم!

بعد از گذشت چند ماه (که به نسبت اون شرایط من بد نبود زیاد) مطالعه این کتاب تموم شد! اون موقع فکر میکردم با محتوای همین کتاب به تموم اهداف کاری و شخصی خودم میتونم برسم اما در پایان کتاب چیز رو خوندم که باعث شد روند اموزش در من عوض بشه!

نویسنده کتاب در اخر کتاب نوشته بود تمام مطالب این کتاب قطره ای از دریای اموزش هست و بنابراین از این به بعد دانشجوی رشته پول شوید و هر روز راجب ان بیاموزید!

بعد از خوندن این جمله تصمیم گرفتم کتاب های خیلی بیشتری بخونم، از اخر کتاب شماره انتشارات ان کتاب رو گرفتم و چندین کتاب دیگه سفارش دادم! هر بار سرعت کتاب خوندن من بیشتر شد تا اینکه به جایی رسید برای کتاب های بزرگ زمانی کمتر از یک هفته نیاز داشتم!

خرید کتاب های جدید، یادگیری مطالب جدید کار همیشگی و جدی زندگی من شده بود! این روند تو محل کار و … ادامه داشت تا زمانی که احساس کردم مطالبی که میخونم برای من تکراری هستند! تصمیم گرفتم کار جدیدی انجام بدم و به کلاس های اموزشی رفتم.

مدت زیادی رفتن به کلاس های اموزشی (که هنوز ادامه داره به روش آنلاین) کار جدید زندگی من بود تا اینکه بعد از مدتی احساس کردم کلاس های اموزشی هم مطالبشون کافی بوده برای من!

از همون موقع ها شروع  به راهنمایی دوستان و آشنایان کردم که علاقه زیادی به اموزش داشتند اما فرصت کافی برای یادگیری را در اختیار نداشتند!

این روند ادامه پیدا کرد تا امروز سایت “علم و کار” به صورت جدی این کار را انجام میدهد.

در این سایت مطالب لازم برای موفقیت در کار و زندگی را در اختیار شما خواهیم گذاشت تا با استفاده از ان تغییرات مثبتی در زندگی وکسب وکار  خود ایجاد کنید.