×
خانه » کسب و کار » گارانتی محصولات
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

گارانتی محصولات

گارانتی محصولات:

گارانتی در لغت به معنیِ ضمانت یا تضمین دادن است.

اما در کسب‌وکار به مسئولیت شما نسبت به آن محصول یا خدمات گفته می‌شود، مثال:فرض کنید شما نمایشگاه مبلمان دارید،فردی یکدست مبل از شما خرید می‌کند و بعد از مدتی متوجه می‌شود که این مبل در قسمت چوب آن ترکهای زیادی و در قسمت پارچه آن ساییدگی‌هایی وجود دارد.

این فرد به شما مراجعه می‌کند و موضوع را به شما می‌گوید، شما هم میگویید از این موضوع باخبر نبوده‌اید والان متوجه آن شده‌اید و این مشکل مربوط به شرکت تولیدی این مبل می‌شود، حال اگر این مبل را عوض کنید می‌شود گارانتی شما اگر نه بگویید به شما ربطی ندارد می‌شود گفت شما محصولات خود را گارانتی نمی‌کنید.

متأسفانه در این مواقع فروشگاه‌ها گارانتی نمی‌کنند و میگویند به آن‌ها مربوط نمی‌شود(البته تمام فروشگاه‌ها بزرگ گارانتی می‌کنند) و این موضوع باعث می‌شود که هر مهمانی که خانه آن مشتری میاید و در مورد مبل و مشکلاتش صحبت کند شکایت آن فروشگاه را می‌کند و همین موضوع کافی است تا آن فروشگاه در آینده با موضوع کمی مشتری مراجعه شود.

خوب خانم‌ها قدرت مذاکره زیادی در موضوعاتی شبیه مبل دارند و قالب صحبت‌های آن‌ها راجب همین موضوعات است، هر مهمانی که به آنجا میاید متوجه این موضوع می‌شود و آن را به صاحب‌خانه می‌گوید صاحب‌خانه هم کامل توضیح می‌دهد که از چه فروشگاهی این مبل را خریده و مهانها هم این موضوع را در آینده با اسم آن فروشگاه که این مبل‌های مشکل‌دار را فروخته را به دوستان خود میگویند و دوستان آن‌ها هم این حجم اطلاعات را انتقال می‌دهند به کسانی که قرار است مبلی در آینده بخرند.

تبلیغات دهان‌به‌دهان به‌خوبی در این موضوع صورت می‌گیرد و شما بعد از مدتی به‌عنوان فروشگاهی شناخته می‌شوید که نمی‌شود به او اعتماد کرد و بی‌مسئولیت است ..  مشتریان زیادی می‌توانند از شما خرید کنند اما اعتماد نمی‌کنند و این‌گونه است که میگویند بازار خراب است…

امروزه تمام فروشگاه‌های بزرگ محصولات و خدمات خود را گارانتی می‌کنند (البته با شرایط خاص) و اعتبار زیادی هم در بازار به دست میاورند، البته دراین‌بین هم فروشگاه‌های زیادی هستند که گارانتی‌های الکی دارند که هیچ اعتباری برای آن‌ها به وجود نیاورده است.

اگر قرار است روزی بهترین فروشگاه حیطه فعالیتی شغل خود باشید حتماً گارانتی را لحاظ کنید در کار خود و حتماً هم انجام دهید، امروزه موفق شدن درفروش بدون داشتند گارانتی غیرممکن است.

غیرممکن است که فروشگاه بی‌مسئولیتی باشید و گارانتی نکنید محصولات خود را  درنهایت فروش زیادی داشته باشید.گارانتی محصولات و  خدمات خود یکی از مهم‌ترین مزیت‌های رقابتی است که می‌توانید داشته باشید.

اگر رقبای شما محصولات و خدمات خود را گارانتی می‌کنند که شما هم حتماً باید این کار را انجام دهید زیرا اگر نکنید فروشتان کم می‌شود، اما اگر رقبای شما این کار را نمی‌کنند شما باید این کار را بکنید زیرا فرصت خوبی است که مزیت رقابتی خوبی برای خود به وجود آورید.

نکته مهم: گارانتی واقعی محصولات و خدمات فروش شمارا ۳برابر می‌کند.

گارانتی کردن هر محصول یا خدمات با یکدیگر خیلی متفاوت است، به‌عنوان‌مثال گارانتی محصولات اینترنتی مجموعه ما که با دانلود کردن آن مخاطبان به دست میاورند و خیلی راحت‌تر از گارانتی کردنِ آن مبل است.

هرچه محصول قیمت بیشتری داشته باشد و شما مسئولیت‌پذیری و گارانتی بیشتری بکنید می‌توانید اعتبار بیشتری به دست بیاورید، اما به‌هرحال هر کسب‌وکاری برای موفق شدن و پیوستن به رتبه اول دوم باید گارانتی داشته باشد.

هر موقع محصول یا خدماتی را که ارائه داده‌اید مشکلی داشت که مخاطب را اذیت می‌کرد ، اگر باید عوض می‌شد عوض کنید !!!! شاید اول تعویض این محصول هزینه زیادی روی دست شما بگزارد اما درنهایت اعتباری که برای شما به وجود میاورد (دید سیستمی) در آینده این هزینه را جبران می‌کند.

اگر نیاز به تعمیر دارد با هزینه خود آن محصول یا خدمات را تعمیر کنید، اگر خودتان نمی‌توانید تعمیر کنید با هزینه خودتان آن‌ها بفرستید یک تعمیرگاه خوب و آن‌ها تعمیر کنید.برای به دست آوردن یک مشتری در دنیا هزینه‌های خیلی زیادی برای تبلیغ می‌کنند، حال شما این مشتری را از دست بدهید باید برای به دست آوردن مشتری جدید تبلیغ کنید خوب همان هزینه تبلیغی که بازده کمی دارد را در همین مشتری قرار دهید و همین محصول را با هزینه خودتان گارانتی کنید.

 

یکی از مهم‌ترین راه‌هایی که با آن می‌توانید یک محصول را گارانتی کنید این است که با نمایندگی‌های معتبر قرارداد ببندید  و با آن‌ها کارکنید.اگر با نمایندگی کارکنید که محصولات خود را گارانتی نمی‌کند کار برای شما سخت می‌شود پس بهتر است با یک نمایندگی معتبر کارکنید.

موقع فروش محصول و خدمات خود همیشه این احتمال را بدهید که امکان مشکل داشتن آن محصول و خدمات وجود دارد این‌طوری یک‌راه حلی برای آن پیدا می‌کنید و یکی از مهم‌ترین کارهایی راحت انجام دادن گارانتی می‌توانید انجام دهید این است که کیفیت محصولات و خدمات خود را انقدر ببرید بالا که تحت هیچ شرایطی مشکلی برای آن محصول به وجود نیاید تا مجبور شوید هزینه کنید، شرکت اپل اولین شرکتی بود که کیفیت گوشی‌های خود را انقدر برد بالا تا دیگر هیچ‌کس به سمت گارانتی نرود.

نتیجه‌گیری:

اگر می‌خواهید در رتبه اول و دوم شغل خود باشید حتماً محصولات و خدمات خود را گارانتی کنید، برای این کار می‌توانید از نمایندگی‌های معتبر استفاده کنید

اقدامک:
همین الان ۳ راه پیدا کنید که بتوانید با خیال راحت محصولات خود را گارانتی کنید

مثل کار کردن با یک نمایندگی معتبر،افزایش کیفیت، ..

۱٫

۲٫

۳٫

 

مصطفی خزایی نژاد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *