×
خانه » کسب و کار » بازاریابی عصبی در افزایش فروش
۲۹ فروردین ۱۳۹۶

بازاریابی عصبی در افزایش فروش

بازاریابی عصبی در افزایش فروش

آسان کردن اولین خرید:

مشتریان به‌طورکلی زمانی که وارد فروشگاه اینترنتی یا فیزیکی می‌شوند جیبان خود را می‌چسبند که چیزی به آن‌ها فروخته نشود. طبیعت مشتری به این شکل است که وقتی وارد فروشگاهی می‌شود احساس شک می‌کند به همه‌چیز و که این احساس باعث می‌شود که افزایش فروش نداشته باشیم.

برای حل این چالش باید کاری کنیم که اولین خرید برای مشتریان بسیار آسان شود تا خیلی سخت نتوانند که بخرند، اگر بتوانیم کاری کنیم تا فروش اول اتفاق بیفتند احتمال فروش‌های بعدی بسیار زیاد می‌شود.

برای این کار در فروشگاه‌های فیزیکی می‌توانیم محصولات پرفروش را در فضایی قرار دهیم که مشتریان وارد می‌شوند تا زودتر با آن‌ها را ببینند.

در وب‌سایت‌ها می‌توان محصولات رایگان مثل: pdf، فایل صوتی ، فایل تصویری را برای دانلود قرار دهیم تا هرچه زودتر یک خرید (رایگان) انجام دهند.

این کارها باعث می‌شود تا پل اطمینان میان مشتری و آن فروشگاه شکل بگیرد و با اطمینان بیشتری به فکر خرید باشند و درنهایت آن فروشگاه هم افزایش فروش داشته باشد.

 

داستان تعریف کنید:

اگر مشتری  در خرید محصولی شک دارد به او بگویید که افراد زیادی در موقع خرید این محصول شک داشتند اما اکنون از خریدشان بسیار راضی هستند و تبدیل به مشتریان ثابت ما شده‌اند.

این کار باعث می‌شود مشتری حس کند شک آن درست نمی‌باشد و می‌تواند اطمینان بیشتری به مجموعه شما داشته باشد.

 

اگر فروشگاه اینترنتی دارید می‌توانید عکسی از مشتریان خود در حال استفاده از محصولات خودتان را بزارید که بسیار خوشحال هستند این کار می‌تواند افزایش فروش زیادی را داشته باشد.

 

در فروشگاه اینترنتی برای تائید خوب بودن محصولات به‌منظور افزایش فروش می‌توانید نظرات مصرف‌کنندگان را قرار دهید در قسمت توضیحات محصول، این کار بسیار اطمینان می‌دهد به مشتریان برای قطعی کردن خریدشان.

سؤال باز از مشتریان بپرسید:

سؤال باز به سوالاتی گفته می‌شود که جواب آن مشخص است.

در برخورد اول از مشتریانتان بپرسید حالتان چطور است؟ آیا روز خوبی داشته‌اید؟ اگر فروشگاه کولر دارید برای معرفی کولر موردنظر می‌توانید این‌گونه سؤال بپرسید، اگر دوست دارید تابستان در خانه از سرما بلرزید این کولر را خریداری کنید. یا می‌توانید بپرسید آیا می‌توانم یک کولر باکیفیت به شما معرفی کنم ؟

 

اگر فروشگاه کتاب دارید و می‌خواهید کتاب “خوشبختی” را به مشتریان معرفی کنید بپرسید آیا دوست  دارید از زندگی بیشتر از الانتان لذت ببرید؟ آیا دوست دارید زندگی بدون استرس داشته باشید؟ آیا دوست دارید دیرتر آلزایمر بگیرید؟ بعد از شنیدن جواب مثبت بگویید توصیه می‌کنم این کتاب را خریداری کنید.

فروش به روش مراقبت:

فروشگاه‌های حرفه‌ای برای محصولات خود گارانتی بازگشت در صورت عدم رضایت قرار می‌دهند. به این شکل که بعد از دریافت محصول اگر پشیمان شدند یا خوششان نیامد می‌توانند تا مدت محدودی مثلاً : یک هفته ، محصول را با همان بسته‌بندی بدون آسیب‌دیدگی بازگشت بدهند.

این روش می‌تواند افزایش فروش زیادی را ایجاد کند، در این صورت موقع معرفی محصول میگویید این محصول را خریداری کنید اگر به هر دلیلی موردپسند قرار نگرفت از شما دریافت می‌کنیم بدونه هیچ هزینه‌ای.

احساس اطمینان بسیار زیادی را در مشتری ایجاد می‌کند که درصد خرید را بسیار زیاد می‌کند.

 

مصطفی خزایی نژاد

5 پاسخ به “بازاریابی عصبی در افزایش فروش”

 1. ویدا جدی گفت:

  متشکرم از مطالب خوبی که به اشتراک گذاشتیم

 2. محمد گفت:

  مقاله خوبی بود – سوالات باز پرسیدن را خوب توضیح دادید . با تشکر از شما

 3. با سلام و وقت بخیر
  بسیار مطالب خوبی بود، یعنی با همین مطالب می توانستیم، فروش داشته باشیم،. خیلی عالی است.

 4. با سلام
  عنوان مقاله تان بسیار جذاب است.
  مقاله خوب و جالبی بود
  پاینده باشید

 5. علی بهرام پور گفت:

  با تشکر از مقاله مفید و کاربردیتان در فروش

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *