آموزش وردپرس
خانه / کسب و کار / کسب‌وکار غنی

کسب‌وکار غنی

کسب و کار غنی یکی از موارد بسیار مهمی است که باید به آن توجه کنیم.سعی کردم با این مقاله جرقه ای در زندگی شما زده باشم

کسب‌وکار غنی چیست؟

کسب‌وکار غنی به کسب‌وکار میگویند که با درآمدی که دارد حداکثر رضایت را داشته باشد. کسب‌وکار غنی کسب‌وکاری است که از مبلغ درآمدی که کسب می‌کند بسیار سودمند استفاده می‌کند و باعث خوشحالی می‌شود.

چرا؟ چند روز پیش بود که سوار یک تاکسی شخصی شدم، بعد از چند دقیقه راننده شروع به حرف زدن با من کرد و از میزان درآمد خود به من گفت. او توضیح می‌داد که شرایط مالی خوبی را ندارد و از این موضوع بسیار ناراضی است، او ادامه داد که شرایط زندگی و کسب‌وکار بسیار سخت است که هیچ راهی برای بهبود آن را نمی‌یابد.

آن روز که من چند ساعت کارگاه داشتم و کارهای بسیار زیادی را انجام داده بودم انرژی  کافی را برای یک صحبت با آن راننده را نداشتم و سعی کردم خیلی کوتاه نظر او را راجب کسب‌وکار وزندگی عوض کنم.

برای همین موضوع به او گفتم که همیشه این‌طور نیست و می‌تواند شرایط را تغییر دهد و در آینده نزدیک زندگی متفاوتی را تجربه کند.برای همین کار هم به او پیشنهاد دادم که ادامه کار خود را در  اسنپ انجام دهد و در آنجا فعالیت کند. اما ناگهان حرفی را از آن راننده شنیدم که بسیار باعث متعجب شدن من شد.

او گفت: کسانی که در اسنپ کار می‌کنند مبلغی بین ۲ تا ۴ میلیون را با آن کسب‌وکار دارند، اما او با این شرایط کاری که دارد ۴ تا ۶ میلیون درمیاورد.نکته خیلی جالب هم این بود که او به خاطر شرایط کسب‌وکار خود کمیسیون کمتری را نسبت به اسنپ می‌پرداخت.

من که از این موضوع خیلی متعجب شده  بودم فقط یک سؤال از او کردم که هیچ جواب  منطقی را نتوانست به من بدهد. من از او پرسیدم که افرادی که در اسنپ فعالیت می‌کنند با کسب‌وکاری که دارند با درآمد بسیار پایین‌تری نسبت به اوزندگی خوبی را دارند و احساس خوشحالی بسیاری را می‌کنند چطور او نمی‌تواند با درآمد بالاتری احساس خوشبختی نکند؟

چرا باید کسب‌وکار غنی را داشته باشیم؟

واقعیت این است که اگر کسب‌وکارمان را غنی نکنیم هرچقدر هم که  درآمد داشته باشیم بازهم احساس نارضایتی بسیاری می‌کنیم. هدف از تمام کسب‌وکارها لذت و خوشبختی زندگی است، کسب‌وکاری که باعث رضایت از زندگی نشود مأموریتش ناتمام باقی می‌ماند.

شاید خیلی از ماها مثل این راننده تاکسی درآمد بالاتری را نسبت به رقبا داشته باشیم اما به‌اندازه آن‌ها از کسب‌وکارمان خوشحال نباشیم، شاید بسیار زیاد باشند کسب‌وکارهایی که درآمد کمتری را نسبت به ما داشته‌اند اما خیلی بیشتر احساس خوشحالی در زندگی می‌کنند.

چطور میتونیم کسب‌وکار غنی داشته باشیم؟

مدیریت مخارج: بی‌شک کنترل یکی از کارهایی که باعث غنی شدن کسب‌وکارها می‌شود مدیریت مخارج است، واقعیت این است که اکثر  محصولاتی را که می‌خریم در زندگی اصلاً مورداستفاده قرار نمی‌گیرد، یا واجب نیست، یا می‌توانیم در آینده آن‌ها را تهیه کنیم.

چقدر خوب می‌شود که خرج‌های ماهانه خود را در دفتر مخصوص ثبت مخارج در کسب‌وکار وزندگی داشته باشیم تا پس از هرماه به آن نگاهی بیندازیم ببینیم که کدام مخارج واجب نبوده است ومیتوانیم آن هارا از لیست خرید ماه آینده حذف کنیم.

پس‌انداز: کسب‌وکاری که نتواند پس‌انداز خوب داشته باشید بی‌شک کار سختی را برای پیشرفت در آینده دارد. بسیار زیاد هستند کسب‌وکارهایی که درآمد خوبی داشتند اما چون نتوانستند پس‌انداز کنند بعد از چند سال هیچ پیشرفتی نداشتند.

پس‌انداز فقط نگه‌داشتن پول نقد در بانک نیست، یکی از بهترین پس‌اندازها خرید سکه است برای سال‌های آینده.

شکرگزاری: هر کسب‌وکاری نقاط ضعف و قوت منحصربه‌فرد خودش را دارد، واقعیت این است که نقاط ضعف باید روزبه‌روز کمتر شود اما نکته مهم این است که  هیچ‌وقت نقاط ضعف یک کسب‌وکار تمام نمی‌شود. کسب‌وکاری نیست که نقاط ضعفی نداشته باشد، اگر تماماً به‌روز نقاط ضعف‌های خودمان کارکنیم بعد از مدتی فکر می‌کنیم نقاط قوت کمی راداریم.

کاری که باید بکنیم این است که به نقاط قوت خود هم توجه کنیم، چیزهایی که در چند سال آینده به دست آوردیم، پیشرفت‌هایی که کرده‌ایم، کارکنانی که بیشتر کرده‌ایم، …

وقتی شکر گذاری می‌کنیم می‌بینیم که چقدر در چند سال گذشته پیشرفت داشته‌ایم و این موضوع باعث غنی شدن کسب‌وکارمان می‌شود. یکی دیگر از ویژگی‌های شکر گذاری این است که اگر پیشرفتی نداشته‌ایم متوجه می‌شویم دلیل آنچه بوده است و روی آن نقطه کار می‌کنیم.این موضوع خیلی بهتر از این است که ندانسته فقط احساس نارضایتی از کسب‌وکار خود بکنیم.

خوب حالا چیکار کنیم؟

کاری که باید بکنیم این است که روی پیشرفت‌هایی که داشتیم و آن پیشرفت‌هایی که می‌توانستیم داشته باشیم و نداشتیم تمرکز کنیم و برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنیم تا به آن چیزی برسیم که می‌خواهیم.

 

درباره ی مصطفی خزایی نژاد

همچنین ببینید

مشتری مداری در افزایش فروش

مشتری مداری در افزایش فروش: در این مقاله به “مشتری مداری در افزایش فروش” میپردازیم. …

2 دیدگاه

  1. بسیار عالی و کاربردی بود
    با تشکر استاد گرامی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.