×
خانه » کسب و کار » چرا بعضی‌ها موفق شدند در کسب‌وکارشان بعضی‌ها نشدند
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۶

چرا بعضی‌ها موفق شدند در کسب‌وکارشان بعضی‌ها نشدند

چرا بعضی‌ها موفق شدند در کسب‌وکارشان بعضی‌ها نشدند !

تا حالا به این موضوع فکر کردید که چرا بعضی از افراد کسب‌وکار خوبی  دارند و احساس رضایت می‌کنند در مقابل بعضی از افراد کسب‌وکار خوبی ندارند و اصلاً راضی نیستند!!

و از همه مهم‌تر چرا بعضی از افراد درآمد زیادی دارند، درحالی‌که اکثر مردم از درآمد پایین گله می‌کنند.این سؤال برای من انقدر بزرگ و مهم بود تا روزی شروع به تحقیق این موضوع کردم.

قبل از اینکه داستان را شروع کنیم می‌خواهم به شما تبریک بگویم برای خواندن این کتاب، تعداد افراد کمی در جامعه با توجه به شرایط فعلی تلاش برای بهبود کسب‌وکار خود می‌کنند اما شما با خواندن این کتاب قصد دارید چند % باعث پیشرفت خود شوید. تنها ۲۰% از افراد هر جامعه برای افزایش آگاهی خود برای پیشرفت در جامعه وقت می‌گذارند و هزینه می‌کنند، این‌که شما جزء این افراد کم هستید بسیار خوشحالم و شمارا به شروع داستان دعوت می‌کنم.

حتماً در روز تعداد زیادی از افراد را می‌بینید که از شرایط بد اقتصادی گله می‌کنند و میگویند که دیگر راهی برای پیشرفت در این جامعه با این شرایط نیست، نمی‌توان به هیچ جایی با این شرایط رسید و …

حتماً در آشنایان خود افرادی را می‌بینید که وقتی میگویید می‌خواهید کسب‌وکاری را راه بیندازید یا کار خود را می‌خواهید افزایش دهید میگویند قبلاً این کار را کرده‌اند و نشده شما هم نکنید که نمی‌شود!!

و حتماً افراد زیادی را می‌بینید که هیچ تلاشی برای موفقیت در کار خود نمی‌کنند و صبح تا شب از وضعیت بد اقتصادی میگویند که فقط درگذشته می‌شد کاری را انجام داد والان به‌هیچ‌عنوان نمی‌شود کاری را کرد!!

اما در این میان افرادی هستند که تعداد آن‌ها هم کم نیست که در همین شرایط اقتصادی دارند به کسب‌وکارشان رونق می‌دهند و خیلی‌ها با سن کم به موفقیت‌های بزرگ میرسند!!! اما چطوری؟؟؟

کتاب کسب‌وکار طلایی برای همین موضوع است که به شما بگوید همیشه یک‌راهی وجود دارد و نگذارد که در تله افرادی بیفتید که به زندگی کاریِ خود پایان داده‌اند.

مهدی(درآمد خوب) و فرهاد(درآمد پایین): مهدی و فرهاد باهم پسرخاله بودن ،مهدی قدبلند و موهای مشکی داشت ، فرهاد قد نسبتاً کوتاه و موهای قهوه‌ای داشت.شرایط زندگی این دو پسرخاله خیلی شبیه هم بود:

وضعیت مالی خانوادگی، موقعیت اجتماعی، محل زندگی و … اما طرز فکر این دو اصلاً شبیه هم نبود !!!

مهدی همیشه تو فکر این بود یک کسب‌وکار بزرگ با درآمده عالی داشته باشِ،فرهاد همیشه تو فکر این بود که آخر هفته رو کجا بره با دوستش تا بیشتر خوش بگذرِ، مهدی اعتقاد داشت که آینده مالیش را خودش درست می‌کنم و هرروز برای رسیدن به اون تلاش می‌کرد.فرهاد همیشه معتقد بود آینده مالیش رو سرنوشت تعیین می‌کنم و درگیرِ کارهای روزمره‌ای بود که هیچ کمکی به داشتن یک کسب‌وکار خوب نمی‌کرد.

بعد از گذشت سالها مهدی الآن یک کسب‌وکار خوب با درآمد بالا داره که چند نفر براش کار می‌کنند (خودش میگه چندساله دیگه تازه به هدف اصلیم می‌رسم این تازه شروع کارمِ!!)فرهاد الآن یک کار با درآمد پایین داره همیشه میگه بازار خرابه!!!

بعدازاین‌که با این دو نفر صحبت‌های خیلی زیادی کردم به نتایج زیادی رسیدم.مهدی که کسب‌وکار خوب داشت چیزی که موقع شروع باعث شد پیشرفت کنه این بود که به خودش اعتماد داشت و می‌دانست یک‌راهی وجود داره که به اون چیزی که می‌خواهد برسه.

بر سی‌هایی که کردم خیلی دقیق بود و دلیل موجهی هم داشت. اما من قانع نشدم و شروع کردم به بررسی و مطالعه علمی دقیق!! از این موضوع حدوداً چند سال میگذره و من جواب سؤالم را دقیق و کامل گرفتم که چرا بعضی‌ها درآمد بالایی دارند و بعضی‌ها درآمد پایین!!

و جواب این بود هرکسی که الآن در این شرایط بازار ، این شرایطی که خیلی با شرایط گذشته متفاوتِ، این شرایطی که کسب‌وکارهای قدیمی خیلی‌هاشون درآمدشان کم شده، درآمد بالایی داره یک دلیل داره!

وآن هم اینه: همیشه یک‌راهی وجود داره و بادانش تلاش کن!!!

اونایی که الآن ثروتمند ، خوشبخت و یک زندگی عالی دارند اول‌ازهمه به خودشان ایمان داشتن و با به دست آوردن دانش کافی و تلاش به اون چیزی که میخواستن رسیدن.

مثال: از استارتاپ ها

و اونایی که زندگی معمولی و درآمد خیلی پایین، دارند دلیلش این بود اصلاً به خودشان اعتماد نداشتند و مغلوب شرایط میشدن، هیچ‌وقت برای زندگی عالی با درآمد بالا برنامه‌ریزی و تلاش نکردن!! و البته دانش کافی هم نداشتند!!

برای مثال‌های بیشتر از این آدم‌ها وارد سایت شو و تو قسمت x  جستجو کن!!

برو فصل بعدی!!

 

مصطفی خزایی نژاد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *