آموزش وردپرس
خانه / کسب و کار / چیکار کنیم همیشه مشتری داشته باشیم؟ فراینده فروش

چیکار کنیم همیشه مشتری داشته باشیم؟ فراینده فروش

فراینده فروش(فست فوت)
فراینده فروش به خدمات ویژه ی بیشتر از قیمت محصول و خدمات به مشتری گفته میشه. آقا یعنی چی؟ تصور کنید به فست فوتی میروید و ساندویچی سفارش میدهید و طبق روال هر فست فوتی شما هزینه آنرا اول حساب میکنید و بعد غذا را تحویل میگیرید و میل میکنید ، پس از چند دقیقه هم آنجا را ترک میکنید.
چند روز بعد که تصمیم گرفتید به فست فوت برید با دوست خود مشورت میکنیدکه به فست فوت قبلی بروید یا مجموعه جدیدی را امتحان کنید، دوست شما هم میگوید که یک فست فوت جدید را پیدا کرده که تازه تاسیس شده.
شما به آنجا میروید ومثل فست فوت قبلی هزینه غذای خودتان را حساب میکنید و تحویل میگیرید و پس از میل کردن از آنجا میرید.
با این فرض که هر دو فست فوت غذای عالی به همراه قیمت مناسب را داشتند یک سوالی را میپرسم: دفعه بعدی که خواستید به فست فوت بروید به کدام یک از این مجموعه ها میرید؟؟
اگر این دو فست فوت کیفیت شان به یک اندازه باشد خیلی سخت میشود انتخاب کرد که دفعه بعد شما به کدام از این فست فوت ها میروید، شما با وسواس زیاد کیفیت یک فست فوت را از آن فست فوت دیگر بهتر میبینید و دفعه بعد به آنجا میروید.
حال تصور کنید به یک فست فوت جدید میروید وهمان غذا ها را با همان قیمت سفارش میدهید، اما این بار یک نوع سالاد را با صلیقه شما به شما رایگان اضافه میدهند. این فست فوت هم مثل فست فوتهای قبل همان کیفیت و قیمت را داشت با این تفاوت که این بار یک سالاد را به شما اضافه تر رایگان داده !!!
اکنون سوال بالا را دوباره میپرسم، شما دفعه بعد به همراه دوست خود به کدام فست فوت میروید؟؟ اگر کیفیت تمام این فست فوت ها یکی باشد به سرواغ آن فست فوتی میروید که سالاد رایگان میدهد.
به این خدمات بیشتر، فرایند فروش گفته میشود.
فست فوت یک مثال ساده ای بود که میتوانستم از فراینده فروش بزنم ، در هر شغلی به همین ترتیب است، اگر فراتر از قیمت خدمات و محصول ارائه دهید بی شک متمایزمیشوید و افزایش فروش خواهید داشت.
امروزه به علت افزایش رقبا در هر شغلی احتمال این که مشتری دفعه بعد از شما خرید کند خیلی کمتر از گذشته شده است، و به همین دلیل هم احتمال اینکه مشتری خود را به خاطر بوجود آمدن یک رقیب سخت از دست بدهید خیلی بیشتر از قبل شده است. با فرایند فروش میتوانیم جذب و حفظ مشتری بیشتری داشته باشیم.
امروزه تمام کسب وکارها استاندارد لازم برای ارائه یک محصول و خدمات خوب را دارند، خیلی سخت بتونیم یکی را از یکی دیگه بهتر تشخیص بدیم، اما نکته مثبت این هست که اکثر کسب وکارها به اندازه قیمتی که دریافت میکنند خدمات ارائه میدهند این موضوع فرصت مناسبی هست برای پیشرفت در کسب وکار خودمون.
بین رقبایی که همه به اندازه قیمتی که دریافت میکنند خدمات ارائه میدهند اگر فراینده فروش را به خوبی انجام بدیم چقدر میتونیم افزایش فروش داشته باشیم.
چطور از فراینده فروش استفاده کنیم؟
برای استفاده از فراینده فروش باید میزان خدماتی که در مقابل مبلغی را که دریافت میکنید را زیر نظر بگیرید تا در مرحله اول خیلی مناسب باشد تا رضایت مشتری را کامل بدست بیارید.
در مرحله دوم خدماتی که رقبای شما در مقابل قیمتی که میدهند را زیر نظر بگیرید، ببینید آنها چه خدماتی را در مقابل قیمتی که دریافت میکنند ارائه میدهند.
در مرحله سوم با در نظر گرفتن دو مرحله اول یک خدمات یا محصولی را به طور رایگان به مشتری بدهید.
نکته: خیلی اهمیت دارد که چه خدمات و محصولی را به طور رایگان به مشتری رایگان ارائه میدهید!!!
برای اینکه مطمین شویم فراینده فروشی که به مشتری ارائه میدهیم برای آنها اهمیت دارد میتوانیم دو سوال را از خود بپرسیم؟
سوال اول: آیا این فراینده فروش (محصول و خدماتی ) که برای مشتری در نظر گرفتم برای مشتری اهمیتی دارد یا نه؟
سوال دوم: آیا این فراینده فروشی که در نظر گرفته ایم ارزش این را داردکه مشتری به خاطر آن بار بعدی از بین رقبا مارا انتخاب کند و از مجموعه ما خرید کند؟
اگر جوابه هر دو سوال بالا مثبت بود فراینده فروش خوبی را انتخاب کردید و با ارائه رایگان این محصولات و خدمات افزایش فروش خواهید داشت. (البته اگر تمام اصول مهم کسب و کار را رعایت کرده باشید)
بازخورد: بعد از این که فرایند فروش را انجام دادید اگر افزایش فروش نداشتید و مورد علاقه مشتریان قرار، میتوانید فراینده فروش دیگری را انتخاب کنید و برای این کار از پرس و جو مشتریان میتوانید استفاده کنید .
انقدر فراینده فروش خود را تغییر دهید تا به افزایش فروش برسید.

درباره ی مصطفی خزایی نژاد

همچنین ببینید

مشتری مداری در افزایش فروش

مشتری مداری در افزایش فروش: در این مقاله به “مشتری مداری در افزایش فروش” میپردازیم. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.