×
خانه » کسب و کار » عصر قدیم فروش و عصر جدید فروش
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

عصر قدیم فروش و عصر جدید فروش

عصر قدیم فروش و عصر جدید فروش

فروش در چندساله گذشته تغییر بسیار زیادی کرده است، این تغییر انقدر بزرگ بوده که اکنون تفاوت بزرگی در عصر جدید فروش و عصر گذشته فروش وجود داد.

فروش در عصر گذشته اکنون بسیار کارایی کمی را دارد و نمی‌تواند میزان فروش خوبی را به وجود بیاورد، در کنار این موضوع فروشنده‌های حرفه‌ای از تکنیک‌های فروش در عصر جدید استفاده می‌کنند و این موضوع باعث شده تا میزان فروش خوبی را داشته باشند.

با تغییر روند فروش در عصر جدید خیلی از افراد متأسفانه هنوز با تکنیک فروش در عصر قدیم کار می‌کنند و محصولات خود را به فروش می‌رسانند، واقعیت این است که تعداد فروشندگانی که با تکنیک فروش قدیمی کار می‌کنند کم نیست!!

مدل فروش قدیمی:

درفروش با مدل قدیمی فروشنده هنگام ملاقات مشتری احتمالی خیلی سریع شروع به فروختن محصول و خدمات خود می‌کند حتی بدون این‌که بداند نیاز واقعی مشتری احتمالی چیست!!

معایب:

  • به علت سرعت‌بالا در معرفی محصول نیاز مشتری احتمالی به‌خوبی تشخیص داده نمی‌شود.
  • مشتریان احتمالی به‌این‌علت که محصول زود به آن‌ها معرفی می‌شود حس خوبی به خرید آن محصول پیدا نمی‌کنند که این موضوع به‌شدت فروش را کاهش می‌دهد.

فروش در عصر جدید:

فروش در عصر جدید برخلاف گذشته اصلاً سرعتی در معرفی کردن محصول ندارد!! زمان‌بندی در این نوع فروش به شرح زیر می‌باشد:

  • ۴۰% زمان مکالمه برای اعتمادسازی استفاده می‌شود.

یکی از نکات خیلی مهم درفروش امروزی این است که به دلایل زیادی مشتریان به خاطر عدم اعتماد به محصول یا فروشنده محصول یا خدمات را نمی‌خرند، فروشنده حرفه‌ای ۴۰% از زمان مکالمه را برای اعتمادسازی خود و محصول استفاده می‌کند.

  • ۳۰% مکالمه شناسایی دقیق نیازها است(معاینه دقیق).

یکی از اتفاقاتی زیاد درفروش قدیمی رخ می‌داد این موضوع بود که نیاز مشتری اصلاً شناسایی نمی‌شد، اما در این نوع فروش با اختصاص دادن وقت کافی برای شناسایی نیاز مشتری به‌خوبی نیاز مشتری مشخص می‌شود که این موضوع می‌تواند فروش را به‌خوبی افزایش دهد.

  • ۳۰ % از زمان مکالمه در معرفی محصول و گرفتن تاییده استفاده می‌شود:

قبل از معرفی محصول ۷۰% زمان مکالمه به اعتمادسازی و شناسایی نیاز مشتری اختصاص داده‌شده این موضوع باعث می‌شود تا فروشنده به‌خوبی محصول موردنیاز را معرفی کند.

بعد از معرفی محصول ، نوبت به گرفتن تاییده ی از مشتری می‌رسد که این دو مورد ۳۰ % از زمان را به خود اختصاص می‌دهند.

 

 

مدیر سایت

من مصطفی خزایی، نویسنده و مدرس فروش و بازاریابی هستم و قصد دارم در این وبسایت مطالب کاربردی در این زمینه با شما به اشتراک بگذارم.

یک پاسخ به “عصر قدیم فروش و عصر جدید فروش”

  1. علی بهرام پور گفت:

    با تشکر از مقاله خوب و کاربردیتان استاد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *