×
خانه » کسب و کار » سه ترس بزرگ در افزایش فروش
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

سه ترس بزرگ در افزایش فروش

سه ترس بزرگ در افزایش فروش

در مرحله افزایش فروش ترس هایی وجود دارند باعث کاهش میزان فروش می‌شوند، فروشندگان حرفه‌ای هرروز سعی می‌کنند که این ترس ها را پیدا کنند و آن را بهبود دهند.

سه نوع ترس درفروش وجود دارد که از بهبود دادن به این موارد می‌تواند باعث افزایش فروش بسیاری شود:

۱٫ترس از نه شنیدن: تر از نه شنیدن که یکی از شایع‌ترین ترس‌ها در افزایش فروش است می‌تواند فعالیت هر فروشنده‌ای را کم کند.

پیدا کردن مشتری احتمالی جدید درفروش کار بسیار حیاتی است، هرچقدر که افراد ترس بیشتری داشته باشند سعی می‌کنند که مشتریان احتمالی کمتری را پیدا کنند تا جواب “نه “های کمتری بشوند!!

اگر بتوانیم ترس از نه شنیدن را در خود از بین ببریم به شجاعتی می‌رسیم که باعث می‌شود به مشتریان احتمالی بیشتری پیشنهاد دهیم و افزایش فروش بیشتری داشته باشیم.

یک مورد مهم که در مورد ترس از نه شنیدن باید بدانیم این است، نه شنیدن درفروش بسیار طبیعی است. در روز مشتریان هزاران تبلیغ را می‌بینند و بارها تلفن آن‌ها زنگ می‌خورد و پیشنهاد خرید به آن‌ها می‌دهد به همین خاطر نه شنیدن همیشه وجود دارد و باید با این موضوع کنار آمد.

۲٫ترس از انتقاد:

ترس از انتقاد که بعد از ترس از نه شنیدن بسیار شایع است در بین فروشندگان و افرادی که درفروش فعالیت می‌کند می‌تواند باعث شود تا افزایش فروش کمی را داشته باشیم.

روزبه‌روز سلیقه‌های افراد تغییر می‌کند و محصولی وجود ندارد که بتواند نظر همه مشتریان را جلب کند. محصولی که خیلی زیاد موردتوجه یک مشتری قرار می‌گیرد می‌تواند محصول نامعقول مشتری دیگری باشد.

عمر طبیعی است که مشتریان از محصولی که موردپسندشان قرار نمی‌گیرد انتقاد کنند، این موضوع هم تبدیل به ترس بزرگی در افرادی شده است که محصول خود را می‌خواهند معرفی کنند.

با از بین بردن این ترس می‌توان افزایش فروش خوبی را به وجود آورد، یکی از راه‌های کنار آمدن با این ترس این است که باید این‌طوری فکر کنیم که انتقاد از یک محصول  انتقاد از ما نیست،درصورتی‌که مشتریان از ما انتقاد کنند هیچ‌چیزی از ارزش‌های ما کم نمی‌شود، آن‌ها تنها از شرکت تولیدکننده این محصول یا خدمات انتقاد دارند.

۳٫ترس از روبه‌رو شدن با مشتریان احتمالی:

این ترس که افراد خجول را بسیار ناکارآمد کرده است توانسته افزایش فروش زیادی را از فروشندگان بگیرد.

هر فردی از روبه‌رو شدن با فرد دیگری ممکن است احساس راحتی نداشته باشد. افراد درون‌گرا معمولاً تمایل کمتری با روبه‌رو شدن با مشتریان هستند و این ترس را در بین آن‌ها بیشتر می‌توان یافت.

راه‌کاری که می‌توان برای این ترس ارائه داد این است که در ارتباطات اجتماعی بیشتر توجه باید شود، هرچقدر که مهارت ارتباط اجتماعی خود را افزایش دهیم به همان میزان این ترس کاهش می‌باید.

بهترین تمرین برای این ترس این است که سعی کنید هرروز با ۵نفر که آن‌ها را در خارج از منزل و محیط کار ملاقات می‌کنید ارتباط برقرار کنید ،  برای چند دقیقه مکالمه‌ای را شروع کنید و راجب آب‌وهوا یا وضعیت کسب‌وکارتان صحبت کنید.

نتیجه‌گیری: سه ترس مهم مانع از افزایش فروش می‌شود که شامل : ترس از نه شنیدن ، ترس از انتقاد

، ترس از ارتباط با مشتریان احتمالی است.

افرادی که محصول یا خدماتی برای فروش دارند به میزانی که این ترس در آن‌ها کم است افزایش فروش دارند پس برای افزایش فروش بیشتر این ترس‌ها را در خود از بین ببرید.

مدیر سایت

من مصطفی خزایی، نویسنده و مدرس فروش و بازاریابی هستم و قصد دارم در این وبسایت مطالب کاربردی در این زمینه با شما به اشتراک بگذارم.

3 پاسخ به “سه ترس بزرگ در افزایش فروش”

 1. علی بهرام پور گفت:

  با تشکر از مقاله خوب و مفیدتان استاد

 2. سلام ممنون از مقاله ی پر محتوا و کاربردی تان
  موفق باشید

 3. افرادی که محصول یا خدماتی برای فروش دارند به میزانی که این ترس در آن‌ها کم است افزایش فروش دارند پس برای افزایش فروش بیشتر این ترس‌ها را در خود از بین ببرید
  كاملا درست است
  به نكته ظريفي شاره كرديد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *