×
خانه » کسب و کار » بازار هدف
۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۶

بازار هدف

بازار هدف

ساله گذشته با یکی از دوستانم راجب مشکلی که شرکتش  داشت صحبت می‌کردم که نمی‌تواند فروش زیادی داشته باشد و تبلیغاتی که می‌کند بی‌تأثیر است.

بعد از جلسات زیادی که گذاشتیم متوجه شدم او اصلاً بازار هدفی برای خود طراحی نکرده است و این موضوع باعث شده بود او فعالیت‌هایش سوخت رود.حدود شیش ماه بعدازاین که بازار هدف دقیقی برای او در نظر گرفتیم شرکت افزایش فروش پیدا کرد و مهم‌تر از آن دیگر هیچ فعالیتی  در شرکت سوخت نمی‌رفت.

هرچه بازار هدف مشخص‌تری را داشته باشید، سوخت کمتری در تبلیغات می‌دهید.

بازار هدف مشخص می‌کند مخاطب‌های محصولات شما چه کسایی هستند؟

چه کسانی قرارِ از شما خرید کنند.

نوع مشتریان شما مشخص شود.

مشخص میشه برای چه کسانی دارید کار می‌کنید.

مشتریانی که دوست دارید از شما خرید کنند محصولات و خدمات گرون می‌خرند یا دنبال محصولات ارزان‌قیمت هست؟

آیا مشتریانِ شما کودکان هستند یا بزرگ‌سالان؟

آیا مشتریانِ شما زوج‌هایی هستند که هنوز عروسی نکرده‌اند یا زوج‌هایی که عروسی کرده‌اند؟

اگر بازار هدف مشخصی داشته باشید و بدانید مخاطب‌های شما چه نوع‌هایی هستند و چه ویژگی‌هایی دارند:

  • شما می‌توانید پیدا کنید چه سلیقه‌ای دارند و طبق سلیقه آن‌ها خدمات بدید.
  • می‌توانید بفهمید که چه نوع تبلیغاتی برای این مخاطبان مناسب است.
  • تمام برنامه‌ریزی که می‌کنید برای رضایت همین مخاطبان هست،برنامه‌ریزی و تلاش غیر مرتبط ندارید.
  • تمرکز بیشتر دارید روی مخاطب خود.
  • تلاش‌های شما سوخت نمی‌رود.
  • به مخاطب‌هایی که هیچ‌وقت قرار نیست مراجعه‌کننده شما بشوند فکر نمی‌کنید و برای آن‌ها وقت نمی‌گزارید.
  • آیا بازار هدف شما خودِ مردم هستند یا عمده‌فروش‌ها؟
  • آیا استاد دانشگاه هستند یا معلم مدرسه؟

 

اگر مشتریانِ شما قشر پولدار جامعه هستند باید اجناسی بیاورید که فقط این افراد بتوانند بخرند اما اگر مشتریانِ شما قشر متوسط جامعه هستند باید محصولاتی را بیاورید که گران نباشد.

اگر مشتریانِ شما کودکان هستند پس تبلیغاتی بکنید که مورد تأیید آن‌ها باشد نه والدین آن‌ها.

با پیدا کردن بازار هدف درست می‌توانید افزایش فروش داشته باشید و روی قشرهایی که مخاطب‌های شما هستند بیشتر از رقبا تمرکز کنید به سود بیشتری برسید.وقتی بازار هدف‌دارید می‌توانید نوع مشتریان را متوجه شوید خدماتی ارائه می‌دهید که آن‌ها راضی‌تر از قبل بشوند و این کار باعث حفظ مشتری می‌شود.امروزه با پیشرفت اقتصاد همه کسب‌وکارها بازار هدف مشخصی دارند و این باعث می‌شود که مشتریان بیشتری را جذب و نگهداری کنند اگر شما بازار هدف نداشته دستخوش این کسب‌وکارها می‌شوید.

اگر بازار هدف مشخصی نداشته باشید مجبورید برای تمام آن مشتری‌هایی که هیچ‌وقت از شما خرید نمی‌کنند هم وقت بزاریدکه تلاش شما سوخت می‌رود و این باعث می‌شود که به مشتریان اصلی خود کمتر رسیدگی کنید و این‌گونه باعث احتمال اینکه مشتری از کم‌توجه بودن شما خسته شود و به سمت مجموعه‌ی دیگری برود زیاد شود.

کشورِ چین چندساله بازار هدف خود را افرادی قرار داده که حاضر به پرداخت پول خیلی زیادی نیستد و تمایل به پرداخت پول کمتری دارند، اما کشورِ امریکا بازار هدف خود را افرادی قرار داده که حاضر به پرداخت پول بیشتری هستند و فقط برای آن‌ها کیفیت اهمیت دارد.

مثال: بازار هدف آیفون افرادی است که پول خیلی زیادی می‌خواهند پرداخت کنند‌ و برای آن‌ها کیفیت مهم است اما برای گوشی‌های هواوی پرداخت پول کمتر اهمیت دارند.شرکت خودروسازی بوگاتی ویرون بازار هدف خود را پولدارترین افراد قرار داده است برای همین موضوع هم نمی‌تواند تبلیغات تلویزیونی بکند زیرا افراد خیلی پولدار جامعه وقت تماشای تلویزیون را ندارند.

استادی داشتم که او مهارت‌های آموزش را تدریس می‌کرد، از انجایی که او بامهارت مای کسب‌وکار آشنا بود خیلی زود بازار هدف خود را مشخص کرد.فکر می‌کنید بازار هدف او چه کسی بود ؟بازار هدف او فقط معلمان، استادان ، و اساتید دانشگاه بودند.افرادی که کارشان مربوط به آموزش نیست بازار هدف او نیستند به همین دلیل هم‌کسب و کار او به‌گونه‌ای است که فقط موردتوجه اساتید قرار می‌گیرد و وقتی برای جلب رضایت افراد معمولی جامعه نمی‌گزارد.

ببینید چه محصولات یا خدماتی را ارائه می‌کنید.چه کسانی می‌توانند این محصولات و خدمات را بخرند؟این محصولات و خدمات مناسب چه کسانی است؟چه قشر جامعه دوست دارند از این خدمات استفاده کنند؟و تلاش‌هایی بکنید که هرچه زودتر بازار هدف مجموعه خود را پیدا کنید.می‌توانید به مشتری‌هایی که تا حالا داشته‌اید فکر کنید ببینید بیشتر چه نوع افرادی بودند.کارمند هستند؟ یا آزاد؟ پولدار هستند یا شرایط مالی معمولی دارند؟بیشتر افراد کم سن و سال هستند یا سن بالا؟افراد بومی هستند یا غریبه؟

نتیجه‌گیری:

اگر بازار هدف نداشته باشیم تبلیغاتی که می‌کنیم سوخت می‌رود، هرچه زودتر باید بازار  هدف مشخص‌تری را داشته باشیم تا فروش بیشتری را به دست بیاوریم.

اقدام:

همین حالا یک یا سه بازار هدف اصلی خود را مشخص کنید.

۱٫

۲٫

۳٫

 

مصطفی خزایی نژاد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *