×
خانه » فروش » افزایش فروش فروشندگان
۰۸ فروردین ۱۳۹۶

افزایش فروش فروشندگان

هر کسی در هر موقعیت و شغلی نوعی فروشنده است، اگر مهارت های فروش را فرا بگیرد میتواند افزایش فروش داشته باشد.

محیط احساسی مناسب: خانواده، همسر

حتما همه ما میدانیم که فروش انتقال احساسات است، احساسات نه به این معنی که احساس خودمان را به خریدار انتقال دهیم. بلکه احساسی که فرد از محصول ما متیواند داشته باشد، برای این که بتوانیم این کار را خوب انجام دهیم باید این موارد توجه کنیم.

خانواده: نوع ارتباط با خانواده که بسار اهیمیت دارد میتواند تاثیر زیادی در فروش داشته باشد. شاید در نگاه اول یک مقدار شبیه روانشناسی خانواده باشد، اما با یک نگاه حرفه ای میتوانیم بفهمیم که افرادی که با خانواده ارتباط خوبی ندارند خیلی سختتر میتوانند با افراد دیگر (خریداران) ارتباط خوبی بگیرند. اگر محیط خانوادگی خوبی را درست کنیم میتوانیم با خریدارانمان ارتباط خیلی بهتری را ایجاد کنیم که این موضوع باعث افزایش فروش میشود.

 

همسر: قشر زیادی از فروشندگان در هر شغلی متاهل هستند، خوب در هر رابطه مشترکی امکان دارد که هر روز اتفاقی بیفتد تا احساس خشم، بیحوصلگی، تردید و .. ایجاد شود که این موضوع باعث میشود که خریدار ناراحت شود. بسیار زیاد بودن فروشندگانی که به خاطر یک اخم نا خواسته مارا از خرید محصولی منصرف کرده اند.

مسیولیت پذیر بودن:

تصور کنید که اگر مشتری میخواهد محصولی را از شما بخرد اما به هر دلیلی منصرف میشود. اکنون طرز فکر شما در این مورد بسیار مهم است، اگر چند دقیقه برای این موضوع وقت بگذارید تا فکر کنید چرا خرید صورت نگرفت چقدر خوب میشود. یا اگر حرفه ایتر به این موضوع نگاه کنیم و از خود بپرسیم چه کاری میکردم این خرید صورت میگرفت میتوان گفت که ما مسیولیت پذیر هستیم و در دراز مدت این موضوع باعث افزایش فروش میشود.

فروشندگان زیادی هستند که فروشهای بسیار زیادی را از دست دادند و هیچ وقت فکر نکرده اند که دلیل آن چه بوده است، در مقابل تعداد کمتری از فروشندگان بوده اند که با مسیولیت پذیری بعد از گذشت چند سال به نتایج خیلی مهمی رسیده اند که در فروشها بعدی بسیار به انها کمک کرده است.

عادت به نه شنیدن:

یکی از ویژگی های بزرگ فروشندگان که باعث افزایش فروش آنها میشود، تحمل شنیدن حرف نه است!! در جایی خوانده بودم اگر قرار بود با شنیدن نه فروش را متوقف کنید که دیگر به آن فرد فروشنده گفته نمیشد!! چند روز پیش بود که در کلاس فروش با دوستان خود صحبت میکردم قبل از شروع کلاس،  یکی از دوستان نکته خیلی جالبی گفت: او گفت اگر مشتری نه نگوید اصلا آن محصول را نمیخرد!!  واقعیت همین است، زمانی مشتری نه میگوید یعنی هنوز نه!! امکان فروش وجود دارد و نباید فروش را متوقف کرد. شاید با تغییر قیمت، نوع محصول، یا بیان کردن دقیق ارزش محصول بتوان فروش را انجام داد.

گوش هایی به اندازه فیل داشتن!!

فروشنده ای که گوش هایی به اندازه فیل دارد فروش خیلی بیش تری انجام میدهد ، نسبت به فروشنده ای که گوش عادی دارد. یکی از مهمترین ویژگی های فروشنده پیدا کردن نیاز مشتری است، اگر بتوانیم خوب گوش کنیم دقیق تر متوجه میشویم که مشتریمان چه نیازی دارد.

حتما داستان آن فروشنده را شنیده اید که یک قایق ماهیگیری را به یک مشتری که برای خرید قرص سر درد آمده بود فروخت، بعد از اینکه از او پرسیدن چطور این کار را کردی گفت: من متوجه شدن سردرد او از تنهایی است و به او گفتم خود را سرگرم تفریحی بکند از آنجایی که او هیج برنامه ای نداشت من به او پیشنهاد دادم ماهیگیری برود و این موضوع باعث شد که از من یک قایق ماهیگیری خرید.

 

مصطفی خزایی نژاد

3 پاسخ به “افزایش فروش فروشندگان”

 1. با سلام
  چقدر نکات مهمی در فروش مطرح شد
  به شما به خاطر مقاله خوبتان تبریک می گم

 2. مطالب مفیدی بود من سعی میکنم از امروز این موارد را در دستور کار نیروهای فروش خود قرار دهم و خودم هم از این نکات در کار و زندگی شخصی خودم استفاده کنم
  همانطور که شما هم اشاره کردید از نکات مهم فروش تکنیک خوب گوش کردن است
  www,Drsafdarian.com

  • elmvakar گفت:

   سلام و خدا قوت دوست عزیز
   از این که برای پیشرفت خود در مسیر افزایش فروش اقدام کردید بسیار خوشحال هستیم و آرزوی موفقیت زیاد برای شما داریم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *