×
خانه » کسب و کار » اعتراضات در افزایش فروش
۰۲ خرداد ۱۳۹۶

اعتراضات در افزایش فروش

اعتراضات در افزایش فروش

در این مقاله به ” اعتراضات در افزایش فروش

” می‌پردازیم.

اعتراضات:

هیچ فردی دوست ندارد در ملاقات با مشتری خود اعتراض بشنود مخصوصاً اگر نتیجه آن اعتراض نخریدن محصول یا آن خدمات باشد.

اکثر فروشندگان در مقابله با اعتراض مشتریان ناامید می‌شوند و دیگر تلاشی برای انجام شدن آن خرید نمی‌کنند.

اما فروشندگان حرفه‌ای به‌خوبی می‌دانند درصورتی‌که مشتریان به محصولات یا خدمات اعتراض کنند احتمال خرید آن‌ها بسیار بیشتر می‌شود.

آیا اعتراضات مشتریان خوب است؟

در این مقاله” اعتراضات در افزایش فروش” به این موضوع اشاره می‌کنیم که اعتراضات مشتریان در افزایش فروش نه‌تنها بد نیست بلکه می‌تواند بسیار خوب هم باشد.

تحقیقات نشان داده‌اند، درفروش‌های موفق دو برابرِ فروش‌های ناموفق اعتراضات دیده می‌شوند، این تحقیق نشان می‌دهد اگر به محصول یا خدمات شما اعتراض کردند نشان می‌دهد که احتمال خرید بسیار زیاد است.

اعتراضات مشتریان نشان می‌دهد آن‌ها به محصول یا خدمات ما توجه دارند و قصد خرید آن‌ها دارند اما نکته‌ای وجود دارد که باعث نارضایتی آن‌ها شده است.

مشتریان دلایل نارضایتی خود را با اعتراضات بیان می‌کنند، فروشندگان حرفه‌ای به‌خوبی به اعتراضات پاسخ می‌دهند و فروش خود را افزایش می‌دهند.

امیدواریم پس از خواندن این مقاله ” اعتراضات در افزایش فروش

” افزایش فروش بیشتری داشته باشید.

چگونگی برخورد با اعتراضات:

برخورد با اعتراضات روش‌های مختلفی دارد ، در این مقاله تعدادی از مؤثرترین روش هارا ذکر کنیم.

 • مهم‌ترین نکته در برخورد با اعتراضات مهارت “گوش دادن” است. با خوب گوش داد به اعتراضات می‌توانیم دلیل آن‌ها به‌خوبی تشخیص دهیم و آرامش را به مشتریان بدهیم.

گوش دادن مناسب باعث ایجاد اعتماد می‌شود با این کار راحت‌تر می‌توان به مشتریان کمک کرد.

 • دلیل را بپرسید: یکی از روش‌هایی که در موقع جستجوی دلیل اعتراض می‌توان انجام داد این است که با لبخندی از مشتریان بپرسیم دلیل اعتراض آن‌ها چیست؟

معمولاً مشتریان دلیل مشخصی از اعتراضات خود ندارند بیشتر نبود انگیزه مناسب در فروشنده است که باعث می‌شود خرید انجام نشود.

 • از آن‌ها بخواهید بیشتر توضیح دهند: معمولاً قانع نشدن باعث اعتراض می‌شود، از آن‌ها بخواهید بیشتر توضیح دهند و از توضیحات آن‌ها متوجه شوید که ایراد کار کجاست، چه اطلاعات دیگری بدهید او راضی می‌شود.
 • روش هم‌دلی: یکی از بهترین روش‌هایی که در اعتراضات مشتریان کارساز است این روش است، اگر گفتند که نمی‌توانند به محصول یا خدمات شما اعتماد کنند بگویید من شمارا درک می‌کنم چه حسی دارید عده زیادی این حس را داشتند که بعد از خرید محصول یا خدمات ما نظرشان عوض شد!!
 • هر چیزی به‌جز قیمت: تحقیقات نشان داده است که تقریباً اکثر اعتراضاتی که می‌شود دلیل آن قیمت نیست و اگر به قیمت اعتراض می‌شود دلیل دیگری دارد که مشتریان نمی‌توانند بازگو کنند.

در این مقاله به” اعتراضات در افزایش فروش” پرداختیم.

 

مدیر سایت

من مصطفی خزایی، نویسنده و مدرس فروش و بازاریابی هستم و قصد دارم در این وبسایت مطالب کاربردی در این زمینه با شما به اشتراک بگذارم.

2 پاسخ به “اعتراضات در افزایش فروش”

 1. سلام بر شما
  ممنون بابت مقاله تون
  متاسفانه برخی افراد اصلا بلد نیستند به اعتراضات پاسخ بدهند و خوب نتیجه هم معلوم ا ست…

 2. با سلام و احترام
  تشكر مي كنم بابت مطالب كاربردي كه در اين سايت قرار مي دهيد
  رسيدگي به اعتراضات مشتري موضوع مهمي است كه عموما فراموش مي شودموفق باشيد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *