×
خانه » کسب و کار » اسم های مناسب در فروش
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

اسم های مناسب در فروش

اسم های مناسب در فروش:

 

 

در مقاله های قبلی راجب عصر جدید فروش صبحت کردیم که امروزه صلیقه مشتریان در خرید بسیار متفاوت است نسبت به گذشته، در صلیقه امروزی مشتریان مهمترین نکته ای که باعث انجام شدن فروش میشود فقط کیفیت محصول یا قیمت مناسب نیست، بلکه یکی از مهمترین نکات دریافت حس خوب از آن محصول یا خدمات است.

مشتریان اگر حس خوبی نسبت به محصول یا خدمات مورد نیاز داشته باشند احتمال خرید بسیار زیاد میشود و در مقابل اگر به محصول یا خدمات احتمالی حس خوبی نداشته باشند درصد خرید بسیار کم میشود.

اگر فروش هایی که امروزه انجام میشود را در نظر بگیریم و کارشناسی کنیم کاملا متوجه میشویم که علت بیشتر فروش ها دریافت حس خوب از طرف مشتریان بوده که باعث انجام گرفتن خرید شده است.

تمام افرادی که محصول یا خدماتی برای فروش دارند آنهایی که توانسته اند احساس خوب را ایجاد کنند فروش راضی کننده ای داشتند اما افرادی که حس خوب را نتوانستند ایجاد کنند فروش خوبی راتجربه نکرده اند.

اسم های خوب در محصول یا خدمات:

استفاده از اسم های مناسب برای هر یک از محصولات یا خدمات میتواند حس خیلی خوبی را به مشتری انتقال دهد، یک اسم  خوب میتواند توانایی ها و ویژگی های یک محصول را به خوبی بیان کند.

به این دو اسم  خوب توجه کنید:

۱٫محصول افزایش فروش.

۲٫محصول فوق العاده افزایش فروش.

با یک نگاه ساده میتوان فهمید که گزینه شماره دوم خیلی بیشتر مشتری را ترغیب میکند تا این محصول را امتحان کند.

شاید فکر کنیم که استفاده از اسم  مناسب در محصولات کمی قابل استفاده است اما نکته جالب این است که استفاده از اسم  مناسب را در هر محصول یا خدمات میتوان استفاده کرد.

اسم  های زرنگ:

دوست عزیزم آقای احسان مهدی نژاد به خوبی در کتاب “نام تجاری” انواع اسم هارا توضیح داده که پیشنهاد میکنم برای اطلاعات بیشتر در مورد اسامی این کتاب را مطالعه کنید.

اسم های زرگ به اسم هایی گفته میشوند که انرژی زیادی را ایجاد میکند برای مشتری احتمالی که این محصول را بخرد، تصور کنید که به رستورانی میروید که در لیست غذای آن دو نوع جوجه کباب وجود دارد: ۱٫ جوجه کباب  ۲٫ جوجه کباب طلایی  حتما بعد از دیدن این دو اسم سعی میکنید که گزینه دوم راسفارش دهید.

 

اسم  های خنگ:

اسم های خنگ به اسم هایی گفته میشوند که فقط نوع محصول را بیان میکند و هیچ اشتیاقی در مشتری ایجاد نمیکند برای خرید این محصول مثال: قهوه خوب، این اسم هیچ اشتیاقی ایجاد نمیکند و هیچ استراتژی در نام گزاری این محصول به کار برده نشده است.

 

مدیر سایت

من مصطفی خزایی، نویسنده و مدرس فروش و بازاریابی هستم و قصد دارم در این وبسایت مطالب کاربردی در این زمینه با شما به اشتراک بگذارم.

3 پاسخ به “اسم های مناسب در فروش”

  1. با سلام
    مقاله جالبي بود كه به سرعت نكته مفيدي را با خواننده در ميان گذاشت. يك مقاله زرنگ و مفيد!
    تشكر از مطالب خوب سايت شما
    با آرزوي موفقيت

  2. سلام استاد وقت بخیر
    ممنون از مقاله خوب و کاربردیتان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *