آموزش وردپرس
خانه / کسب و کار / استراتژی کسب و کار چیست؟

استراتژی کسب و کار چیست؟

تفاوت کسب و کارهای کوچک و بزرگ در استراتژی کسب و کار آنها است، در این مقاله به خوبی به آنها اشاره میکنیم.

استراتژی کسب و کار چیست؟

دیروز در شروع یک کارگاه “فروش” دو سوال از شرکت کنندگان کردم که متوجه موضوع مهمی شدم.
سوال اول این بود: پرسیدم چند نفر از شما دوست دارید با شغلی که الان دارید به درآمد میلیونی برسید؟ (تعداد زیادی دستشون را بلند کردند).
سوال دوم: پرسیدم چند نفر از شما استراتژی خیلی خوبی برای درآمد بالا برای خودتون طراحی کرده اید؟ بعد از این سوال به یک نکته خیلی مهم رسیدم: آن نکته این بود که خیلی از افرادی که سالهاست کسب و کاری را دارند نمیدانند که استراتژی چی هست!!این موضوع خیلی برای من عجیب بود!!!
بعد از اینکه متوجه شدم مخاطب های عزیز نمیدونن استراتژی چی هست، چند دقیقه معنیه استراتژی را توضیح دادم و مطمین شدم که آنها الان دیگه معنیه استراتژی را میدونن.

استراتژی چی هست؟

استراتژی به مجموعه کارهایی گفته میشه که برای کمک به رسیدن هدف خود از قبل آنرا با برنامه ریزی طراحی میکنید.استراتژی به نقشه، راه کار، … گفته میشود.
اما متوجه شدم که فقط دو نفر از مخاطب ها در کار خود استراتژی دارند .خیلی عجیب بود برام، افرادی که سالهاست در کسب وکار خود کار میکنند و هدف خوبی دارند اما استراتژی ندارند.این موضوع باعث شد امروز این مقاله رو بنویسم.

اگر استراتژی نداشته باشیم چی میشه؟

واقعیت این است که استراتژی نیاز ضروری یک کسب و کار نیست، کسب و کارهای خیلی زیادی هستند که سالهاست فعالیت میکنن و هیچ استراتژی ندارند. اما مطمینن کسب و کاری که استراتژی نداره به اندازه کسب و کاری که استراتژی داره نمیتونه به فروش بالا برسه. متاسفانه اگر کسب و کاری استراتژی نداشته باشد آینده آن کسب و کار به شانس متصل میشود و هیچ تضمینی برای موفقیت آن وجود ندارد و نکته مهم این است که کسب و کارهای بزرگ همگی استراتژی را دارند که برتری در بین این رقبا بدون داشتن یک استراتژی خوب تقریبا نا ممکن است.

برای چی باید استراتژی داشته باشیم؟

دنیای کسب و کار روز به روز در حال بزرگ شدن است، رقیب ها در هر زمینه فعالیتی هر روز بیشتر میشوند، سطح کیفیت کارهای روز به روز پیشرفت میکنه و سخت تر میشه. امروزه با زیاد شدن تعداد رقبا در هر کسب و کاری امکان کاهش فروش در هر یک از آنها بیشتر میشه، برای جلوگیری از این اتفاق کسب و کار های باید کیفیت خودشون رو افزایش بدهند. کسب و کاری که استراتژی داره خیلی راحتتر از کسب و کاری که استراتژی نداره میتونه پیشرفت کنه، رقیب هایی بیشترین سود را در آینده میکنن که استراتژی بهتری را داشته باشند.

استراتژی چه کمکی به ما میکنه؟

در هر کسب و کاری بیشترین سود را فقط ۲۰% کسب و کارها میکنند و برای اینکه جزء این ۲۰% باشیم، میتوانیم یک استراتژی خوب را طراحی کنیم تا با آن عملکرد رقبا را زیر نظر بگیریم و هر کاری میتوانیم بکنیم تا بهتر از آنها بشویم.
کسب و کاری که استراتژی دارد شروع و ادامه مراحل کار او مشخص است و همه چیز تحت کنترل است. اگر فروش کم شود آن کسب و کار میتواند با تغییر در استراتژی فروش را افزایش دهد، اگر هر اتفاقی بیفتد آن کسب و کار میتواند با تغییر در استراتژی به موفقیت برسد.
اما کسب و کارهایی که استراتژی ندارند در واقع هر اتفاقی که در وضعیت اتقصادی آن کشور رخ دهد تاثیر خیلی بزرگی روی آن کسب وکار میگزارد و بدتر اینکه آن کسب و کار هیچ کاری برای رهایی از این وضعیت نمیتواند بکند.

چطور استراتژی داشته باشیم؟

برای اینکه بتوانیم یک استراتژی خوب برای کسب وکار خود طراحی کنیم باید اول هدف آینده خودمان را در این کسب و کار مشخص کنیم. بعد از آن فکر کنیم که چه کارهایی میتوانیم بکنیم که بعد از گذشت سه سال به هدف خود برسیم.
با مشخص کردن کارهایی که باید انجام بدیم تا به موفقیت در کسب و کار خود برسیم یک استراتژی طراحی کرده ایم. برای شروع میتوانید از یک مشاور کسب و کار مجرب استفاده کنید تا برای کسب و کار شما یک استراتژی طراحی کند.
بعد از مدتی هم با مطالعه زیاد میتوانید در طراحی استراتژی مشاور خود کمک کنید که این موضوع خیلی خوب است، زیرا شما نقاط ضعف و قوت کسب و کار خود را خیلی بهتر از مشاور خود میشناسید. بعد از گذشت چند سال و تجربه زیاد در استراتژی میتوانید خودتان برای خودتان استراتژی طراحی کنید.

درباره ی مصطفی خزایی نژاد

همچنین ببینید

مشتری مداری در افزایش فروش

مشتری مداری در افزایش فروش: در این مقاله به “مشتری مداری در افزایش فروش” میپردازیم. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.